חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

מזג אוויר בדובאי

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

מזג אוויר בדובאי לפי עונות שנה – מה צריך לדעת על תחזית שנתית בדובאי לפי כל חודשי השנה?

דובאי, השוכנת במפרץ הפרסי באיחוד האמירויות הערביות  מאופיינת  עם אקלים מדברי טרופי, (חם מאוד ושטוף שמש) עם רמות לחות גבוהות (תלוי בעונה). זוהי העיר השנייה בגודלה שנמצאת באיחוד האמירויות שהולכת ומתפתחת יותר ויותר עם השנים וקנתה לעצמה שם בינלאומי בזכות גורדי השחקים שוברי השיאים והאיים מעשה ידי אדם.

כ-87% מאיחוד האמירויות הוא למעשה שטח מדברי (המדבר הערבי), אך קיים שטח נוסף ,אזורי הרים וחופים ימיים. דובאי ממוקמת לאורך החוף ונהנית מחופים מדהימים, דבר שמושך תיירים רבים מכל רחבי העולם. גובה העיר קרוב לגובה פני הים, לא מקום גבוה וזה מסביר את החום.

אם אתם מעוניינים לדעת מתי להגיע, הכנו לכם טבלה העוקבת חודש אחר חודש אחר הטמפרטורות הממוצעות בדובאי והנה היא כאן לפניכם:

ממוצעי מזג אוויר שנתיים לדובאי

טמפ' ↓

ינואר → 19 מעלות צלזיוס

פברואר → 20 מעלות צלזיוס

מאדים → 23 מעלות צלזיוס

אפריל → 26 מעלות צלזיוס

מאי → 31 מעלות צלזיוס

יוני → 33 מעלות צלזיוס

יולי → 35 מעלות צלזיוס

אוגוסט → 36 מעלות צלזיוס

ספטמבר → 33 מעלות צלזיוס

אוקטובר → 29 מעלות צלזיוס

נובמבר → 25 מעלות צלזיוס

דצמבר → 21 מעלות צלזיוס

עונות השנה

קיץ בדובאי

בניגוד למדינות אחרות בהן יש ארבע עונות, בדובאי יש רק שתי עונות החמה, והממש לוהטת

זמן הקיץ בדובאי (יוני עד ספטמבר) הוא כמעט בלתי אפשרי עם רמות לחות גבוהות, בממוצע מעל 90% ועם טמפרטורות בדרך כלל סביב אמצע ה-40 (°C). רמת הלחות הגבוהה והמרשימה הזו מעודדת כמעט את כולם להישאר בתוך הבניינים הממוזגים והיפים במהלך הקיץ, זה זמן פחות מומלץ לטיולים ושהייה במדבר החם עוד יותר. בלילה הטמפרטורות בממוצע מגיעות ל-30 מעלות צלזיוס. גשם לא נמצא באופק בעונה זו, אז ההקלה היחידה במים תהיה קפיצה לים. גם עם הטמפרטורות הנמוכות יותר בלילה, פעילויות בחוץ אינן מהנות הודות לרמות הלחות הגבוהות כל הזמן. החודש החם ביותר בדובאי הוא אוגוסט עם טמפרטורת שיא שמתקרבת ל-55 מעלות צלזיוס; חם להחריד, תרגישו כמו בתוך תנור.

חורף בדובאי

החורף באיחוד האמירויות נמשך מאוקטובר עד אפריל עם טמפרטורות מתונות למדי. בסך הכל, הטמפרטורות הללו נוטות להגיע לממוצע של כ-23 מעלות צלזיוס, כך שזה לא החורף האירופאי , טמפרטורות נוחות ואידיאליות, לא קר ולא חם מדיי, וזה עדייןנחשב  חם לרוב האנשים שמגיעים לדובאי מאירופה ומנסים להימלט מהקור ליעד חמים (בטח אם אנחנו מדברים על האנשים הנורדים!). 

בלילה, הטמפרטורות בדרך כלל צונחות לסביבות 12 מעלות צלזיוס באמצע החורף. כמויות הגשם המועטות מתרחשות בעיר זו בדרך כלל בעונת החורף. ממטרי הגשם הללו יהיו קצרים ונדירים מאוד ויתרחשו בדרך כלל בין החודשים דצמבר עד מרץ. כמות המשקעים הממוצעת בשנה היא 5 ימים בשנה – כך שאם אתם לא אוהבים גשם, זהו יעד מצוין לחופשה עבורכם! החודש הגשום ביותר הוא פברואר והחודש הקר ביותר הוא ינואר. במהלך השנים האחרונות, כמות הגשמים עלתה במעט באזור, אבל לא  בכמות שתהרוס לכם את החופשה. איחוד האמירויות חוקרות כעת דרכים לנסות ולהגדיל את כמות המשקעים הממוצעת, ולאחרונה ניתן לאיחוד האמירויות מענק בינלאומי למטרה זו. נאמר כי "אף אחד לא מצא את הפתרון המושלם למחסור במים. הגברת הגשם היא אחד הפתרונות", ולכן, מענק זה אמור לסייע לאזורים הסובלים ממחסור במים. עד אז אם אתם מחפשים יעד ללא ממטרים , זה היעד בשבילכם לחורף יבש.

טמפרטורת המים

טמפרטורת האוקיינוס ​​- תלויה בטמפרטורת האוויר. במפרץ הפרסי (אבו דאבי ודובאי) הים יהיה סביב 20 מעלות צלזיוס. בעונת הקיץ הטמפרטורה הזו יכולה רק לעלות (בממוצע בסביבות 38 מעלות צלזיוס), אבל היא עדיין תהיה נמוכה יותר מטמפרטורת האוויר, ותספק הקלה לכל נופש ואזרח שרוצה להצטנן קצת מהחום המהביל בימי הקיץ הלוהטים של דובאי. עם זאת, כאשר באוקיינוסים יש טמפרטורות כה גבוהות, עדיין יכול להיות חם בצורה לא נוחה עבור רוב האנשים – במקרים כאלה, יעדיפו את בריכת השחייה הקרובה ביותר באחד ממלונות הפאר, הם בדרך כלל נשמרים בטמפרטורות סבירות יותר ולמעשה מצננים את אורחי המלונות.

טמפרטורות נוחות

מאי, יוני וספטמבר הם ככל הנראה החודשים הנוחים יותר, אמנם טמפרטורות חמות, אך נסבלות, אז לאנשים שבאמת רוצים חופשה חמה שטופת שמש; זו יכולה להיות עונה טובה עבורכם. עם זאת, תצטרכו להיות מוכנים לכך שחלק מהימים יהיו חמים מדי עבורכם , שכן כפי שאמרנו אין אביב וסתיו בדובאי, יש קיץ או חורף והחורף כאמור אינו קר או גשום.

הודות לטמפרטורות החמות הכוללות על פני כל השנה, יש אנשים שאומרים שלאיחוד האמירויות יש רק שתי עונות נפרדות; העונה החמה, והעונה החמה באמת.

השפעות אקלים

אחת הסיבות לכך שדובאי חווה מזג אוויר חם כל כך נובעת מהקו טרופי שעובר ישר על פני איחוד האמירויות ומביא הרבה חום. קו זה שוכן ב-23.5 מעלות צפון של קו המשווה, ועובר דרך מספר מדינות, כולל מקסיקו, מצרים, ערב הסעודית וכו'. קו זה מייצג כאשר השמש ממוקמת ישירות מעל כדור הארץ בצהריים בשתי נקודות ההיפוך. מיקומו של קו זה הוא בקו הרוחב המדויק הזה נקבע מהטיה הצירית של כדור הארץ. כל האזורים המחוברים לאזור הטרופי חווים אקלים חם דומה, מלבד הקצוות – קווי הרוחב הגבוהים יותר – שיכולים לחוות שינויים משמעותיים יותר בעונות השנה.

מהם הזמנים הטובים ביותר לביקור בדובאי?

שאלה זאת תלויה בכם, האם אתם אוהבי חום או שיש לכם אי סבילות לחום. אם אתם רגילים לקיץ לא-סופר-חם שממוצע ב-20 מעלות צלזיוס (או אולי נמוך יותר) אז כדאי לנסות לבקר בין אוקטובר לאפריל כשהטמפרטורות משתנות בין 25-28 מעלות צלזיוס. אם אתהלא מוכנים לחום או לחות ונוסעים לדובאי בעונת הקיץ שלהם (יוני עד ספטמבר) ולפתע חווים מרמות לחות של למעלה מ-90% וטמפרטורות גבוהות עד 40 מעלות צלזיוס, יהיה לכם מאוד קשה לשאת זאת וזה בהחלט יכול להרוס את החופשה שלכם, כך שלא תצאו הרבה מהמלון.

עם זאת, אם תערכו מחקר קודם (שרוב האנשים עושים בכל מקרה לפני שנוסעים לחופשה) תוכלו למצוא את העונה המושלמת שלכם. אבל היזהר מלהיות בחוץ בשמש יותר מדי זמן ללא הגנה מתאימה -אתם עלולים להינזק מקרני השמש. ניתן להימלט מהחום והלחות גם על ידי תכנון פעילויות בתוך קניונים ומלונות ממוזגים, כאשר מיזוג האוויר פועל כדי להפוך את הטמפרטורה לנסבלת יותר. בהיבט הזה, דובאי לא מאכזבת! קניון דובאי הוא מרכז הקניות הגדול בעולם עם בידור מובטח לכולם. מרכז קניות זה מכיל אפילו את אחד האקווריומים הגדולים ביותר! הקניון הזה הוא מקום שבו יש אינספור פעילויות לכל המשפחה ואפשרויות לסעודה, תמצאו מסעדות עם מגוון מנות מכל רחבי תבל.

מלבד הקניון, יש גם מתקני סקי מקורה למי שמתגעגע לטמפרטורות הקרות יותר – או פשוט לאנשים שבאמת רוצים להתקרר ולברוח מהטמפרטורות החמות במיוחד בחוץ.

טמפרטורות חודשיות ממוצעות בדובאי

האקלים של דובאי מסווג כמדבר סובטרופי, עם חורפים מתונים עד נעימים וקיץ חם מעיק עקב לחות גבוהה וטמפרטורות גבוהות במיוחד. מים מהמפרץ הפרסי נישאים על רוחות הקיץ, הנושבות ישר מהים.

כל השנה, השמש זורחת בבהירות בדובאי והשמיים לרוב צלולים. גדות עננים יכולות לעבור מדצמבר עד מרץ, ולעתים להביא גשם. ואכן, בעיקר במהלך החודשים הללו פעולות זרימת הענן של איחוד האמירויות נכנסות לפעולה

קו הרקיע של דובאי

אתה יכול למצוא שמיים בהירים בדובאי כל השנה

חוֹדֶשׁ גָבוֹהַ נָמוּך

יָנוּאָר

24°

14 

פברואר

25°

16°

מרץ

29°

18°

אַפּרִיל

33°

21°

מאי

38°

25°

יוני

40°

28°

יולי

41°

30°

אוגוסט

41°

31°

סֶפּטֶמבֶּר

39°

28°

אוֹקְטוֹבֶּר

35°

24°

נוֹבֶמבֶּר

31°

20°

דֵצֶמבֶּר

26°

16°

אביב בדובאי

ברגע שהחורף מסתיים, אנשים בדובאי יכולים לראות עלייה מתמדת בטמפרטורה. לפעמים יש גשמים בין מרץ למאי, אבל זה נדיר. אתם יכולים לצפות לטמפרטורות בין 18°C ​​ל-38°C.

רוחות עזות יכולות להתרחש לפעמים בתחילת האביב, ולגרום לסופות חול ואבק ולכן לא אידיאלי לבקר במדבר למשל.

קיץ בדובאי

הקיץ בדובאי קשה בגלל האקלים המדברי. אם אתם רוצים חופשת בטן גב במלון מפנק וממוזג ולא אכפת לכם להיות בחוץ בשמש אז הקיץ של דובאי הוא בהחלט בשבילכם. מזג האויר יכול להגיע לנקודה שבה הוא כמעט בלתי נסבל, אפילו עבור המקומיים. הטמפרטורה הממוצעת במהלך הקיץ יכולה להגיע בקלות רבה ל-40°C עד 45°C והלחות עולה לכמעט 90%. אתם תמצאו את רוב האנשים בחדרים הממוזגים שלהם במהלך תקופה זו.

מכיוון שלא יורד הרבה גשם באזור זה, הטמפרטורה כמעט תמיד נשארת דומה. זה אמנם מתקרר במהלך הלילה אבל היא עדיין נמצאת בממוצע ב-30 מעלות צלזיוס והלחות נשארת גבוהה. אוגוסט הוא החודש החם ביותר בשנה בדובאי. עם זאת, יש לציין שלמרות הטמפרטורות המזנקות, עדיין יש דברים נהדרים לעשות במהלך הקיץ בדובאי, דובאי  מציעה אינספור פעילויות מקורות שאפשר לעשות, כמו גם תצפיות ממגדלים לנופים עוצרי נשימה, כך שלא תצטרכו בכלל לעוב את המזגן .

בחודשי הקיץ, טמפרטורת המים של המפרץ הפרסי יכולה להגיע ל-30 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותו לאחד מיעדי השחייה הנעימים בעולם.

סתיו בדובאי

הטמפרטורה מתחילה לרדת עם תחילת חודש ספטמבר, המסמנת את תחילת הסתיו. אם אתם מתכננים לבקר בדובאי לחופשת חוף, העונה הזו אידיאלית אחרי החום הלוהט של הקיץ. במהלך ספטמבר עד נובמבר,אתם יכולים לצפות שהטמפרטורות הממוצעות ינועו בין 28 מעלות צלזיוס ל-38 מעלות צלזיוס.

חורף בדובאי

החורף מגיע בדובאי מדצמבר עד פברואר, עם הטמפרטורה בממוצע סביב 23 מעלות צלזיוס. זה הזמן המושלם לצאת ולעשות דברים מהנים במהלך החורף בדובאי . במהלך הלילה, הטמפרטורה מתקררת עוד יותר ויכולה לרדת עד 12 מעלות צלזיוס.

כאשר יורד גשם באורח פלא בדובאי, זה קורה בדרך כלל במהלך החורף. פברואר נחשב לחודש הגשום ביותר בדובאי. מתוך השנה כולה, כמות המשקעים הממוצעת מהווה רק חמישה ימים. אם כי, זה גדל מעט משנה לשנה.

אתם יכולים לצפות לערפל בחורף, אך לא לשלג, ברד או משקעים רבים, מה שהופף את דובאי ליעד אידיאלי בחודשי החורף.

הטמפרטורה בחופי דובאי

לדובאי יש מזג אוויר מושלם שמתאים לחופים, אבל אל תשכחו את קרם ההגנה , שמשיה ולשתות הרבה מים.

שאלות נפוצות

החודש הקר ביותר בדובאי הוא ינואר

פברואר נחשב לחודש הגשום ביותר בדובאי עם הכי הרבה גשם.

יוני, יולי וספטמבר הם החודשים היבשים ביותר בדובאי.

כדי לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לתכנן את הטיול שלך לדובאי , עליך להבין מה אתה מחפש ומה אתה אוהב. אנשים רבים אומרים שהחודשים האידיאלים ביותר הם בין דצמבר לפברואר. במהלך תקופה זו, תוכלו להשתתף בפעילויות כרצונכם או להשתזף בנוחות. אם אתם מגיעים מאזור קריר יותר ורוצים להימנע מהחום הלוהט של דובאי, אז כדאי לבחור בחודשים אלו.

חם מאוד, הטמפרטורות עוברות את 40 מעלות, הלחות מעל תשעים אחוז, כך שזהו מזג אוויר בלתי סביל לפעמים, טמפרטורות כמו בתוך תנור.

לא ממש קר, הטמפרטורה בערך 23 מעלות, אולי בערב צריך ז'קט קל, אך ביום נעים והרבה עדיין נתהלכים עם קצר.

לא, מעולם לא נרשם שלג באיזור טרופי זה.

הטמפרטורה החמה ביותר שנרשמה עד היום אכן שברה שיא והגיעה לכדי 55 מעלות צלזיוס

הטמפרטורה הקרה ביותר הייתה 2 מעלות צלזיוס קרירות.

האקלים של דובאי, המאוכלס ביותר באיחוד האמירויות הערביות, הוא מדבר סובטרופי , עם חורפים מתונים מאוד או חמים ונעים, וקיץ לוהט להפליא, כאשר השילוב של טמפרטורה ולחות הופך את החום למעיק באמת. למעשה, בקיץ, הרוח נושבת בדרך כלל ישירות מהים, ומביאה לחות מהמפרץ הפרסי.

הממוצעת נעה בין 20°C) בינואר ל-36.5°C באוגוסט. 

להלן הטמפרטורות הממוצעות.

דובאי – טמפרטורות ממוצעות (1991-2020)

חוֹדֶשׁ מינימום (°C) מקסימום (°C) ממוצע (°C)

יָנוּאָר 15 24 19.9

פברואר 17 26 21.2

מרץ 19 29 23.8

אַפּרִיל 22 34 28

מאי 26 38 32.1

יוני 29 40 34.4

יולי 31 41 36.4

אוגוסט 32 42 36.7

סֶפּטֶמבֶּר 29 39

אוֹקְטוֹבֶּר 25 36

נוֹבֶמבֶּר 21 31 25.9

דֵצֶמבֶּר 17 26 21.9

בשָׁנָה 23.7 33.9 28.75

מדי כמה זמן, מדצמבר עד פברואר, ולעיתים רחוקות יותר במרץ, יכולים להיות ימים קרירים, עם שפל סביב 10/12 מעלות צלזיוס ושיאים סביב 16/18 מעלות צלזיוס .

הרוח לעתים קרובות קיימת. בחורף ובאביב עשויות להיות רוחות חזקות, מפברואר עד אפריל, אך לפעמים זה יכול לקרות גם בקיץ. הרוח יכולה להעלות סופות חול ואבק.

כשהרוחות הדרומיות נושבות , הטמפרטורה יכולה להתקרב ל-30 מעלות צלזיוס בחורף, בעוד שבאביב ובסתיו, כלומר כבר באפריל ושוב באוקטובר, היא יכולה להגיע ל-40 מעלות צלזיוס בקיץ, זה אפילו יותר גרוע: מיוני עד אוגוסט, הטמפרטורה יכולה להגיע עד ל-48/49 מעלות צלזיוס עם זאת, בצד החיובי, כשהרוח נושבת מדרום, כלומר מהמדבר הערבי, הלחות היחסית יורדת.

מִשׁקָעים הם דלים ביותר, ומסתכמים ל-95 מילימטרים (3.7 אינץ') בשנה; רוב הגשמים מתרחשים מדצמבר עד מרץ או אפריל. הגשמים מתרחשים בדרך כלל בצורת גשמים, קצרים אך עזים. בקיץ, אף פעם לא יורד גשם. 

כמות השמש בדובאי גדולה כל השנה: שמיים כחולים הם הנורמה. עם זאת, מדצמבר עד מרץ, כמה גדות עננים עלולות להשפיע על אזור זה, שלעיתים עלול לגרום לממטרים מסוימים, בעוד שבקיץ, עשויה להיות עננות מסוימת שנגרמה על ידי המונסון של דרום ערב, אשר מייצרת מעט מאוד השפעות. בממוצע, יש יותר מ-3,500 שעות שמש בשנה. 

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!

דילוג לתוכן