חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

מוזיאון הלובר באבו דאבי

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

מגיעים לאבו דאבי ואוהבים אומנות? אסור לכם לפספס את מוזיאון הלובר הרשמי באבו דאבי!

אבו דאבי יכולה להטעות אותך בקלות, זו עיר שנבנתה מהר, הרבה לצורך עסקים, על פי חזון המייצג מותרות בשנות ה – 90. קניונים ומרכזי קניות ענקיים, פארקים מטורפים כמו עולם פרארי ומלונות יוקרה מפוארים, לפעמים נותנים את התחושה שההיסטוריה והתרבות של המקום הוחלפו במותגים מפורסמים. אך תתפלאו לגלות שלאחר שהייה של כמה ימים באבו דאבי ניתן לגלות שיש בה הרבה מעבר למותגים והנאה שטחית. אחת הדוגמאות המעניינות ביותר לכך היא מוזיאון הלובר באבו דאבי. תוכלו לבלות שם יומיים שלמים בלי להרגיש ולחזות באומנות אשר מציגה את השפעתן של התרבויות אחת על השנייה. זהו מסע מרתק בעקבות האנושות כפי שהתפתחה וצמחה עד לימינו.

הלובר באבו דאבי נפתח בנובמבר 2017 לאחר אישור הפרלמנט הצרפתי אשר חתם על הסכם עם ממשלת אבו דאבי לשיתוף פעולה מטעם המוזיאון המפורסם למשך 30 שנה. ממשלת אבו דאבי שילמה לצרפת 525 מיליון דולר אמריקני עבור השימוש בשמו של הלובר. בנוסף, שילמה ממשלת אבו דאבי סכום של 747 מיליון דולר עבור הצגת יצירות אומנות וניהול אומנותי מקצועי. 

בתחילת הבנייה חשבו לקרוא למוזיאון הלובר של החולות, אך לבסוף לא נעשה שימוש בשם הזה. 

האדריכל אשר נבחר לתכנן את הלובר הוא ז'אן נובל, אדריכל צרפתי, אשר נמנה בין האדריכלים הבולטים היום בעולם. 

מבנה ומיקום הלובר

הלובר ממוקם באי סעדיאת. הוא מתפרס על פני שטח של 64,000 מ"ר. המבנה מוקף כמעט כולו במים. עשרות הבניינים אשר מרכיבים את המוזיאון מחוברים על יד טיילות לאורך קו המים. מעל למוזיאון מתנשאת כיפה גדולה מאוד, ברוחב של 180 מטרים, אשר מורכבת משמונה שכבות. הכיפה מעניקה אשליה כאילו שהיא צפה מעל למבנה. האור אשר מסתנן דרך שכבות הכיפה יוצר אפקט של "גשם של אור" בפנים הגלריות. 

התרבות דרך האומנות

הביקור במוזיאון הלובר באבו דאבי מאפשר למבקרים לראות את הדברים מנקודת מרתקת של ההיסטוריה האנושית באמצעות אובייקטים ויצירות אומנות. סיור בגלריות לוקח אותנו לטיול דרך מבוכי ההיסטוריה, העובר דרך בניינים מרובעים אשר מחוברים זה לזה. אנו נוכחים לראות כיצד בני האדם הפכו קשורים זה לזה בקשרי תרבות שאינם ניתנים להפרדה, הרבה בזכות צמיחת הסחר הבי יבשתי. ניתן לראות כיצד התרבויות, הדתות והאזורים השונים השפיעו אלו על אלו בכל תחומי החיים כגון: בחינוך ובמדע וכמובן גם באומנות. מרתק לראות כיצד ציוויליזציות קדומות אשר אלפי קילומטרים הפרידו ביניהן ומעולם לא נפגשו יצרו אלמנים תרבותיים ואומנותיים בעלי קווי דמיון מדהימים. דוגמאות טובות לכך הן: דמויות הריון, השמש, מסכות מוות, פריטים תועלתיים לנשיאת וכיבול מים, שימוש בבעלי חיים, פוריות וחקלאות. 

נושא הצגת האובייקטים מוצג באופן ברור מאוד בהשוואה למוזיאונים אחרים, לדוגמא על ידי הצבת שלושה אובייקטים בעלי משמעות דומה, בכמה מקומות בעולם, אשר נוצרו באותה תקופה. נראה שהלובר באבו דאבי מבקש להאדיר את האומנות האיסלמית ואת השפעות האיסלם על תחומי המתמטיקה, השיט הימי ותחומי המדע במאה ה-18. המוזיאון מציג את השפעות המזרח התיכון על התרבות הגלובאלית ובהחלט מעשיר רבים המגיעים מתרבות המערב אשר לא היו מודעים כלל להשפעות אלו וכמה הן היו משמעותיות.   

יצירות אומנות בולטות

אוסף המוזיאון כולל מספר יצירות משמעותיות, אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא לנסיכה בקטריאנית העומדת, אשר מתוארכת לתקופת 2000 לפני הספירה. יצירות נוספות הן: צמיד זהב מזרח תיכוני בן 3000 שנה עם ראש אריה וציור משנת 1878 מאת אוסמן חמדי ביי שכותרתו '"אמיר צעיר שלומד " (A Young Emir Studying)

עבודות חשובות נוספות כוללות את יצירת המופת של פול גוגן "היאבקות ילדים" , ציור רנה מגריט "הקורא הכובש" (The Subjugated Reader) , קולאז' מאת פיקאסו משנת 1928 שכותרתו "דיוקנה של אישה "  (Portrait of a Lady) , תשע יצירות על קנבס של האמן העכשווי סיי טומבלי (Cy Twombly) ומוצג הצילום העתיק והמפורסם ביותר של אישה מכוסה בצעיף.

פעילויות נוספות 

מעבר לסיורים בגלריות מציעה המוזיאון מספר פעילויות נוספות כגון: 

  • יוגה במוזיאון – פעמיים ביום מתקיימים שיעורי יוגה מתחת לכיפת המוזיאון. פעילות מיוחדת במינה בחלל המוזיאון. שיעורי היוגה כרוכים בעלות נוספת. 
  •  סיורי קייקים בים מסביב למוזיאון – בכל יום יוצאים כמה סיורי קייקים שניתן להירשם אליהם. גם הם כרוכים בעלות נוספת. הסיורים מאפשרים לראות את המוזיאון מנקודת מבט אחרת. מומלץ! ישנם גם סיורי קייקים בליל ירח מלא ובזריחה. חוויה עוצרת נשימה !

ביקור מרחיב דעת

מוזיאון הלובר באבו דאבי הרבה מעבר לעוד סתם מוזיאון. הנושאים המוצגים במוזיאון, אוסף יצירות האומנות שלו, הארכיטקטורה והרעיון הכללי, יוצרים יחד חוויה מעוררת לכל החושים ומעבר לכל היא מעוררת את המחשבה. זהו אתר חובה בביקור באבו דאבי. אם לא הייתם חובבי מוזיאונים עד עכשיו דעתכם לבטח תשתנה אחרי המוזיאון הזה. 

מידע מורחב כגון שעות פעילות ורכישת כרטיסים ניתן לקבל באתר הרשמי של המוזיאון.

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!