חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

מה אסור לעשות בדובאי ?

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

רשימת 10 דברים שאסור לעשות בדובאי

לרוב המדינות המערביות שתטוסו רוב הסיכויים שלא תצטרכו לחפור ולברר כל כך הרבה אך לפני נסיעה לדובאי השוכנת באיחוד האמירויות ישנם דברים שהם בגדר חובה החל מאריזת המזוודה 

ועד לתנועות ידיים מקובלות ולפעמים גם עונשים כבדים יכולים להיות מוטלים על מי שלא יציית לכללים שלא כמו כל מדינה מערבית אחרת – דובאי היא נסיכות שהשליטה בה על ידי מדינות ערב רובם משתייכים לזרם הסוני והמקל יותר ומקצתם לזרם השיעי הנוקשה יותר 

אי לכך ובהתאם לזאת – הרי לכם רשימה של 10 דברים שאסור בתכלית האיסור לעשות בדובאי :

אסור בדובאי
אסור בדובאי

 

  1. קוד לבוש – אחד הדברים העיקריים בביקור בדובאי לפני מעשים הוא קודם כל בראש ובראשונה עניין הנראות, ברחובות אין ללבוש לבוש חושפני, מחשופים ובגדים קצרים ולא כדאי מכנסיים וחצאיות מעל הברך וחולצות שלא מכסות את המרפקים, גם לגברים וגם לנשים לא הייתם רוצים לעורר תשומת לב לא רצויה למרות שבדרך כלל לא מעירים לתיירים אך לא כדאי להגזים בקניונים, מסעדות ובשטח המלון פחות מחמירים אך כדאי להישאר בלבוש הולם ולהביא איתכם שאל או פריט אחר שיכסה אתכם בכניסה למקומות הקדושים ועל נשים מוטל גם לכסות את ראש במקומות הללו. אין ללכת בשטח החוף והטיילת הפתוחה בבגד ים אלא רק בחופים פרטיים או בשטח הבריכה ומתחם הספא בלבד של בית המלון, המעבר לחדר משטח הבריכה הוא בלבוד הולם בלבד ולאחר שהחלפתם מבגד הים.

 

2. בחודשי הרמאדן – קיים איסור אכילה ושתייה ברחוב ואין לשמוע מוסיקה בווליום גבוה, אין לעשן ברחוב ולקיים יחסי אישות (יותר תקפידו שלא ידעו מהעניין) ויש איסור על קיום אירועים משמחים, כמו חתונות ועוד.

 

3. עישון בדובאי – כיאה למדינה שמרנית כמו דובאי החזקה ועישון של גראס גם אם לשימוש פרטי בלבד אסורה בהחלט ! לא כדאי להביא סיגריות אלקטרוניות היות ולא מובן בפירוש היכן עובר הגבול איתם. תוכלו למצוא ברים של נרגילות אך במרחק מסויים ויחסי משכונות מגורים, אין לעשן נרגילות באופן עצמאי במקומות ציבוריים, זה עלול להביא לידי קנס כבד כמו כן, סיגריות רגילות מותר לעשן אך בתנאים מסויימים כגון : 

– אין לעשן ברכב פרטי עם ילד שמתחת לגיל 12

– אסורה המכירה של סיגריות מתחת לגילאי 18 גם בקניה עבור אדם מבוגר אחר.

– אין לעשן במקומות קדושים, בתי ספר ומוסדות חינוכיים אחרים.

ובקיצור..לא היעד עבור סנופ דוג.

 

4. הבעת חיבה לבן/בת הזוג בציבור – לא כדאי ואף מומלץ להימנע כמה שאפשר מהבעת חיבה בפומבי, בגידה בנישואין היא ממש פשע וזוגות להט"בים הם בגדר מחוץ לחוק. כמו כן גם כדאי להקפיד על לבוש לפי המגדר היות וכבר נעצרו על כך רוב מסויים של תיירים בעבר.

 

5. אלכוהול, סמים תרופות ושאר ירקות – אין להביא איתכם את התרופה הנרקוטית קודאין, ניתן להשיג אותה רק באמצעות מרשם מרופא בבתי המרקחת במקום. סמים מכל סוג שהוא אסורים בשימוש ! לגביי אלכוהול מותר לשתות אך ורק במקומות שיועדו לכך כמו מסעדות, בתי מלון, ברים ומקומות בילוי שיועדו לכך, בנסיכות שבאזור שארג"ה אין לשתות כל משקה אלכוהולי כלל ! האיסור החמור ביותר הוא לנהוג תחת השפעת אלכוהול ובמקרה שנתפס מתגלה אפס סובלנות בעניין. 

6. כללי נימוס במרחב הציבורי ותנועות ידיים – אין להפיץ שמועות שקריות בין אם ברשת או במציאות, אין לקלל או לדבר ולהשמיע שירים בווליום גבוה או כל דבר שנראה או נקרא שם מבחינת החוק : "הפרת הסדר במרחב הציבורי".

אם תקבלו לחיצת יד אל תמשכו את ידכם מיד אלא השאירו אותה למספר שניות וכמובן שאל תושיטו יד ללחיצה עבור אישה – זה מזלזל בכללים המסורתיים של האמירתיים והם רואים זאת בחומרה רבה. לנשים לא כדאי ולא רצוי לשבת רגל על רגל זה נחשב למעשה מפתה ולא מכבד ואף אם התיישבתם והסוליה של הנעל שלכם מופנית כלפיי מעלה או גרוע מכך, כלפיי אדם אחר הפסיקו זאת מיד. אין להצביע על אנשים ולעשות תנועות מגונות עם האצבעות אתם לא רוצים לנסות את השוטרים האמירתיים – הפרות כאלה ואחרות עלולות לגרור קנסות כבדים במיוחד, מעצרים, מאסרים ואפילו גירוש מהמדינה.

 

7. צילומים – אם וכמובן שתכננתם בביקורכם באיחוד האמירויות לצלם כדאי שתשמרו מלצלם את המקומות הבאים : בתי משפט, מבנים צבאיים וממשלתיים, ניידות משטרה, תאונות, ואזרחים ללא בקשת הסכמה מצדם. צילום כזה יכול להביא למאסר או לקנס כספי גבוה בקטע מוגזם של מאות אלפי דולרים או גירוש מאיחוד האמירויות.

 

8. בשיחה עם המקומיים – הקפידו לדבר בנחת ולא על פוליטיקה או גינויים על השלטון המקומי אתם יכולים לצאת מזה ממש לא בזול.

 

9. שהייה במלון מתחת לגיל 18 – נערים צעירים שברצונם לבלות חופשה בדובאי לפני סיום התיכון ייאלצו לחכות ולוותר על חופשה ביעד זה כיוון שכל בתי המלון באיחוד האמירויות ללא יוצאים מן הכלל – אינם מקבלים אורחים מתחת לגיל 18.

 

10. ייבוא חומרים אסורים – כגון פורנוגרפיה, אתרי הימורים או ייבוא של בשר חזיר אינם חוקיים, לא כדאי גם לגלוש באתרים שבהם תוכן למבוגרים בלבד, הימורים ודומים להם ברשת המקומית ואם חשבתם שתפעילו נקודת גישה VPN תחשבו שוב כי גם זה אסור. 
לסיום, למרות כל האיסורים, העונשים הרבים והקנסות הכבדים יש לזכור שעונשים כאלו מוטלים גם כי רוב האזרחים באמירויות עשירים כקורח וגם בגלל המסורת המוסלמית שמקובלת שם ובשטח הרבה יותר רגוע ונחמד לטייל שם למרות הכל.

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!

דילוג לתוכן