חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

איחוד האמירויות ברמדאן

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

כללים ושינויים: כל הדברים שחשוב לדעת על דובאי ואבו דאבי במהלך תקופת חודש צום הרמדאן

הסגנון המערבי והמזמין של דובאי עלול לתעתע ישראלים רבים ששוכחים כי דובאי היא מדינה מוסלמית באיחוד האמירויות – משמעות הדבר, בחג הרמדאן דברים רבים משתנים.
איך צריך להתנהג באיחוד האמירויות בתקופת הרמדאן? ומה משתנה בדובאי ואבו דאבי בגלל הרמדאן?

דובאי היא יעד תיירותי פופולרי עבור תיירים מכל רחבי העולם וכמובן גם עבור התייר הישראלי שמגיע אל העיר המדהימה בהמוניו, כאשר מתכננים את הטיול לדובאי ידוע שיש כמה דברים שיש לקחת מראש בחשבון, אם זה המנהגים שלהם הכללים וגם חוקים מסוימים.

ומה קורה אם מעוניינים להגיע לדובאי בתקופת הרמדאן? זאת ללא ספק שאלה חשובה במיוחד עבור מי שהוא לא מוסלמי וקצת פחות מכיר את כללי ההתנהגות באותו חודש, אספנו עבורכם מידע חשוב על תקופת הרמדאן בדובאי כדי שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בהתאם.

מה זה הרמדאן

הרמדאן זהו חודש אשר חל בחודש התשיעי של השנה המוסלמית, עבור המוסלמים זהו חודש בו הם מתקרבים אל אלוהים על ידי מחשבות של חמלה וכפרה על המעשים שלהם, במהלך חודש הרמדאן הם צמים מאוכל שתייה וגם עישון, החל מזריחת השמש ועד שקיעתה.

זהו חודש אשר מוקדש להתבוננות פנימית בו אסור לקלל או לרכל, בתקופת הרמדאן נהוג לבקר במסגד כדי להתפלל ומלבד חמשת התפילות הרגילות נהוג לומר תפילה מיוחדת עבור חודש זה אשר נקראת תפילת הלילה, חלק מהמאמינים מקדישים את כל היום עבור תפילות.

בשלושת הימים האחרונים של חודש הרמדאן מגיע החג עיד אל פיטר אות חוגגים בארוחות חגיגיות יחד עם המשפחה הקרובה אלה ימים של קרבה ושמחה כאשר הצום מסתיים.

מה צריך לדעת על הרמדאן בדובאי

אחת הדאגות עבור מי שלא מוסלמי שמגיע לביקור בדובאי במהלך חודש הרמדאן היא איך אמורים להתנהג מה מותר לעשות ומה אסור, גם ככה יש שם הגבלים מסוימים שכדאי לדעת מראש ובתקופת הרמדאן זה אפילו יותר משמעותי.

אכן לאורך הרמדאן יש כמה כללים שחשוב מאוד להקפיד עליהם, באופן כללי לא נהוג ללכת חשוף מדי בדובאי, בתקופת הרמדאן יש להקפיד על כך אפילו יותר חשוב ללבוש בגדים צנועים, 

דובאי במהלך הרמדאן לא נחשבת יותר מסוכנת מאשר במהלך השנה הרגילה אם זאת ממש לא מומלץ להתגרות במקומיים הצמים זה בהחלט יכול להסתיים במעצר או תגובה לא מתאימה מאנשים מסוימים. רוב המסעדות פתוחות כרגיל ובשעות הערב הן מציעות את ארוחת איפטאר המסורתית, עליהם נפרט בהמשך.

על אף שתקופת הרמדאן בדובאי זוהי חוויה אותנטית מסורתית אמיתית זוהי גם התקופה בה אתם יכולים למצוא את המחירים והדילים הטובים ביותר אם זה מבחינת שופינג בקניונים ובשוקיים אשר מעניקים הנחות מיוחדת בתקופה הזאת או בתי מלון במיקומים מעולים מציעים דילים זולים במיוחד כוללים את ארוחת האיפטאר המסורתית.

רמאדאן בדובאי
רמאדאן בדובאי

רמדאן בדובאי? זכרו שדובאי היא מדינה מוסלמית!

תקופת צום הרמדאן היא אחת התקופות החשובות למוסלמים, במהלך החודש הזה מוסלמים ברחבי העולם צמים בשעות היום ואוכלים ושותים רק בשעות הערב, לא מעשנים בשעות היום, לא עורכים חתונות ולא מקיימים יחסי מין.
האווירה הפתוחה המזכירה בהיבטים מסוימים את המערב עלולה להטעות נופשים חדשים רבים בדובאי שבאיחוד האמירויות, בתכנון חופשה בדובאי עליכם לזכור שמדובר במדינה מוסלמית וכי בחודש הרמדאן דברים רבים משתנים בה. ברכו את המקומיים ברמדאן כרים וקראו טיפים חשובים לתקופה זו בדובאי עבור הישראלים והתיירים משאר העולם.

לפני שנסקור את השינויים בדובאי ובכלל איחוד האמירויות בזמן הרמדאן, חשוב לזכור את כללי ההתנהגות במדינה המוסלמית הפתוחה למערב.
באבו דאבי וגם בדובאי חשוב להתלבש צנוע ובמיוחד בתקופת הרמדאן הרגישה, אל תחשפו חלקי גוף ובגדי ים מותרים רק בחופים ובבריכות פרטיות.
הרעב בעקבות הצום והחום בדובאי ואבו דאבי מובילים את המקומיים לסף רגישות נמוך, ביום רגיל ובמיוחד ברמדאן אין לצעוק ברחוב, לדבר בקולי קולות, לירוק או לקלל ברחוב או בכביש.
גילוי חיבה בפומבי לא מקובלים בדובאי ובמיוחד על בני הזוג מאותו המין, למרות שלגבר ואישה מותר להחזיק ידיים בדובאי מומלץ גם מזה להימנע בתקופת הרמדאן.
על אף התרבות הפתוחה והמערבית שלנו וגם אם אנחנו לא מסכימים עם חוקים והלכי תרבות שונים, עלינו לזכור שאנחנו אורחים במדינה מוסלמית זרה ואם טסתם בתקופת הרמדאן עליכם להקפיד יתר על המידה.

מה משתנה בדובאי ואבו דאבי בזמן תקופת הרמדאן?

הרמדאן התחיל באופן רשמי מיום 13.4 ועד 12.5 – בכל שנה בדקו את התאריך מחדש וחשוב שתקראו את השינויים והכללים באיחוד האמירויות בתקופת הצום:

 • אין לאכול או לשתות במרחב הציבורי, האיסור לא מגיע רק מכיבוד המקומיים לצום הרמדאן אלא גם מהאיסור בחוק שיוביל לכנס ובמקרים קיצוניים אף לכלא.
 • ברים צפויים להיות פתוחים בשעות היום ועד חצות (עם מוזיקה רגועה), מועדונים/דאנס-ברים צפויים להיסגר.
 • אין לעשן במרחבים ציבוריים בתקופת הרמדאן, אם תרצו לעשן נרגילה תוכלו לבצע את זה במקומות הייעודיים בדובאי בערב.
 • קניונים, מרכזי הקניות והפארקים יישארו פתוחים, מתחמי האוכל באזורים אלו צפויים להישאר פתוחים ברובם יוצנעו.
  במידה והאטרקציה פתוחה בשעות היום, מתחמי האוכל בסביבת האטרקציה צפויים להיסגר עד שעות הערב.
  באיחוד האמירויות מקלים עם השנים על איסור נושא הצנעת חניות האוכל לתיירים וייתכן שבתי קפה ומתחמי מזון נוספים אינם יוצנעו.
 • החופים יישארו פתוחים ברמדאן (זכרו שישנם חופים פרטיים מוכרזים בלבד בהם ניתן להסתובב בבגד ים), מתחמי האוכל בחופים יסגרו.
  כמו כן, מסיבות החוף בדובאי יסגרו בתקופת הרמדאן, אם מסיבות החוף הם הסיבה העיקרית שבגללה אתם מגיעים לדובאי, מומלץ להזמין חופשה בתאריך אחר.
 • השעות הרגילות של האטרקציות בדובאי צפויות להשתנות ולעיתים גם המחיר בהתאם.
 • באיחוד האמירויות צפויים לאסור את המוזיקה באזורי תיירות והחופים השונים (לפחות עד לשעות הערב).
 • על אף התנועה הדלילה והאווירה הרגועה, יש לשמור על כל החוקים והכללים התקפים כל השנה ובניהם: איסור צילום אזורי ואנשי ביטחון, איסור שימוש ו/או רכישת סם וכבוד לשוטרים באם אלו עצרו אתכם לתשאול או קנס.

איפה אוכלים בתקופת הרמדאן בדובאי

החל משנת אלפים עשרים ואחת שינו הרשויות את החוקים והחל לאפשר למסעדות ובתי הקפה להגיש אוכל מבלי לשים חוצצים המפרידים בין ההולכים והשבים לבין היושבים במסעדה, אם זאת עדיין נותרו מספר הגבלים כאשר מסעדות סגורות עם מרפסת יגישו אוכל רק בחלק הפנימי מסעדות חיצוניות יכולות עדיין להגיש אוכל בחלק החיצוני.

מבחינת אכילה ושתייה ברחוב אין חוק כתוב האוסר זאת עליכם אך חשוב מאוד לא לאכול או לשתות בפומבי כדי לכבד את הצמים על אף שלנשים בהריון קשישים או ילדים פטורים ממנהג זה עדיין חשוב לא לעשות זאת בפומבי כמובן ככל שרק ניתן.

במהלך חודש הרמדאן המוסלמים אוכלים החל משעות משקיעה ועד הזריחה לארוחת הערב קוראים איפטאר רובם בוחרים לאכול בבית עם המשפחה וחברים קרובים חלקם מעדיפים לאכול במסעדות אשר ביקור בהן בתקופת הרמדאן זוהי חגיגה אותנטית אמיתית שלא כדאי לכם לפספס אם אתם בדובאי בתקופה זו.

בדרך כלל בבתי מלון תוכלו להנות מארוחת אכול ככל יכולתך ומציעים את התפריט הטוב ביותר של אוכל ערבי מסורתי, קרוב לוודאי שתראו גם אוהלים יפייפים לצד המלונות שם תוכלו לאכול את מיטב האוכל הערבי וגם לעשן נרגילה המלונות שנוהגים להקים את אוהלי הרמדאן הם מלון אטלנטיס ומלון ג'ומיירה ביץ' המפורסמים.

מסעדות פתוחות בחודש הרמדאן בדובאי

פוצ'סיה אורבן תאי (FUCHSIA URBAN THAI) – מסעדה תאילנדית מסורתית אותנטית אשר פתוחה במהלך חודש הרמדאן מסעדה מומלצת לחובבי האוכל האסייתי.

כתובת: Bay Square, Building 4

שעות פעילות: כל יום החל מ 12:00 עד 23:00.

מסעדת (KCAL) – מסעדה אשר מגישה תפריט של אוכל בריאות טעים במיוחד, היא ממוקמת בשדרות המפרץ ביזנס ביי וכמו כן גם היא פתוחה במהלך חודש הרמדאן.

כתובת: Bay Avenue, Executive Towers

שעות פעילות: כל השבוע החל מ 7:00 עד 23:00.

מסעדת (EWAAN) – מסעדה בסגנון מזרחי ערבי עם תפריט של מנות ערביות מסורתיות המסעדה מציעה ארוחות בוקר מצוינות ובשעות הערב ארוחות איפטאר מסורתיות.

כתובת: L2, Palace Downtown

שעות פעילות: 6:00 עד 23:00

מסעדת (KARAK HOUSE) – בית קפה המעוצב בסגנון ערבי והודי המקום מומלץ לארוחת בוקר מעולות הם פתוחים לאורך כל תקופת הרמדאן אחד המקומות הפופולריים בדובאי, 

כתובת: Manzil Downtown Hotel

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 9:00 עד חצות.

מסעדת (GIA) מסעדת שף איטלקית של השף מיכאל מינה המקום המושלם לאכול ארוחת צהריים דשנה בטעמים של אוכל איטלקי מסורתי, המסעדה מעוצבת בטוב טעם והאווירה במקום נעימה וחמימה.

כתובת: New Fashion Avenue קניון דובאי

שעות פעילות: ראשון עד רביעי החל מהשעה 10:00 עד 23:00 חמישי עד שבת החל מהשעה 10:00 עד חצות.

מסעדת (The Social House) – המקום המושלם לאכול ארוחת גורמה עם נוף מדהים על המזרקות של דובאי אשר נחשבות לאטרקציה שאסור לפספס בדובאי.

כתובת: קניון דובאי 

שעות פעילות: ראשון עד רביעי החל מהשעה 10:00 עד 23:00 חמישי עד שבת החל מהשעה 10:00 עד חצות.

מסעדת (ANGELINA) – אם אתם רוצים להתפנק בארוחה מהמטבח הצרפתי ביקור במסעדת אנג'לינה הוא בהחלט המקום בשבילכם, כמו כן הם מציעים תפריט קינוחים מעולה כולל שוקו אשר נחשב ללהיט בדובאי.

כתובת: שדרת האופנה, קניון דובאי

שעות פעילות: ראשון עד רביעי החל מהשעה 10:00 עד 00:00 חמישי עד שבת החל מהשעה 10:00 עד 01:00.

האם כדאי לבטל את הטיסה לדובאי בגלל הרמדאן?

במסגרת ישראלים רבים שאינם מוסלמים הטסים לדובאי ומדינות מוסלמיות נוספות בזמן הרמדאן, נרשמה התרעמות ניכרת עקב אי הידיעה כי הכללים משתנים (שחלקם נוקשים גם בימים רגילים) והפעילויות נסגרות באופן חלקי.
חלק מהישראלים דיווחו בחודש שעבר שהם שוקלים למכור את החופשה שלהם ואם צריך גם במחיר הפסד, כדי לא לטוס בתקופת הרמדאן – לפני שאתם מבטלים, חשוב להסתכל על התמונה המלאה.

על אף הביקורת הרבה, הישראלים ייהנו מאווירה ייחודית ורגועה במהלך היום בדובאי, המלונות לא יהיו עמוסים עקב ביקוש נמוך יותר במיוחד בקרב הקהל המוסלמי ועדיין יוכלו לטייל בדובאי וליהנות מגרסה מעט שונה של דובאי בתקופת הרמדאן.
בערב ובלילה של דובאי בזמן הרמדאן הרחובות והאטרקציות יתעוררו לחיים, בשעות אלו ניתן יהיה ליהנות מהשפע של דובאי.
מלבד המלונות, גם האטרקציות והקניונים בדובאי צפויים להיות בתפוסה נמוכה בהרבה מתקופה שאינה הרמדאן, לישראלים רבים זו הזדמנות פז לדלג על תורות, ליהנות מאווירה קצת יותר רגועה ולעיתים אף לשלם פחות.

ההמלצה היא לכוון מראש לתאריכים שאינם הרמדאן, על אף המחירים הגבוהים יותר ועומס המבקרים, חופשה בדובאי בשאר ימות השנה תאפשר לכם ליהנות מכלל האפשרויות של דובאי.
אם אתם רוצים לטוס לדובאי בתקופה הייחודית למוסלמים וזו התקופה היחידה הפנויה עבורכם, חופשה בדובאי בזמן הרמדאן היא עדיין מומלצת ומאפשרת לכם ליהנות מאפשרויות רבות ומתאמות בהתאם לצום במדינה.

שאלות ותשובות בנוגע לרמדאן בדובאי

תקופת הרמדאן בדובאי זוהי תקופה בה המוסלמים המקומיים צמים במשך כמעט כל היום, אם זאת כיום מסעדות פתוחות כרגיל ובשעות הערב הן מציעות את ארוחת האיפטאר המסורתית, ביקור בדובאי בעת הרמדאן זוהי חוויה מדהימה ובלתי נשכחת.

בתקופת הרמדאן בדובאי מומלץ להימנע מאכילה או שתייה ברחוב, כמו כן חשוב להתלבש צנוע יותר ולהקפיד להתנהג בצורה מכובדת המקומיים לא מסתכלים יפה על תיירים אשר לא מכבדים אותם ואף עלולים להעיר לכם.

לא יותר מהרגיל אם זאת עדיף להימנע לגמרי העבירה על החוקים של הרמדאן הכללים והמנהגים של המקומיים, התנהגות לא ראויה יכולה בהחלט להוביל למצבים לא נעימים.רוב החנויות האטרקציות והמסעדות עובדות כרגיל אם זאת יש מקומות מסוימים שלא עובדים במהלך חודש הרמדאן בדובאי, טיול בדובאי במהלך הרמדאן זוהי חוויה של מסורת אותנטית בלתי נשכחת.

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!