טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

איחוד האמירויות ברמדאן

כללים ושינויים: כל הדברים שחשוב לדעת על דובאי ואבו דאבי במהלך תקופת חודש צום הרמדאן

הסגנון המערבי והמזמין של דובאי עלול לתעתע ישראלים רבים ששוכחים כי דובאי היא מדינה מוסלמית באיחוד האמירויות – משמעות הדבר, בחג הרמדאן דברים רבים משתנים.
איך צריך להתנהג באיחוד האמירויות בתקופת הרמדאן? ומה משתנה בדובאי ואבו דאבי בגלל הרמדאן?

רמדאן בדובאי? זכרו שדובאי היא מדינה מוסלמית!

תקופת צום הרמדאן היא אחת התקופות החשובות למוסלמים, במהלך החודש הזה מוסלמים ברחבי העולם צמים בשעות היום ואוכלים ושותים רק בשעות הערב, לא מעשנים בשעות היום, לא עורכים חתונות ולא מקיימים יחסי מין.
האווירה הפתוחה המזכירה בהיבטים מסוימים את המערב עלולה להטעות נופשים חדשים רבים בדובאי שבאיחוד האמירויות, בתכנון חופשה בדובאי עליכם לזכור שמדובר במדינה מוסלמית וכי בחודש הרמדאן דברים רבים משתנים בה. ברכו את המקומיים ברמדאן כרים וקראו טיפים חשובים לתקופה זו בדובאי עבור הישראלים והתיירים משאר העולם.

לפני שנסקור את השינויים בדובאי ובכלל איחוד האמירויות בזמן הרמדאן, חשוב לזכור את כללי ההתנהגות במדינה המוסלמית הפתוחה למערב.
באבו דאבי וגם בדובאי חשוב להתלבש צנוע ובמיוחד בתקופת הרמדאן הרגישה, אל תחשפו חלקי גוף ובגדי ים מותרים רק בחופים ובבריכות פרטיות.
הרעב בעקבות הצום והחום בדובאי ואבו דאבי מובילים את המקומיים לסף רגישות נמוך, ביום רגיל ובמיוחד ברמדאן אין לצעוק ברחוב, לדבר בקולי קולות, לירוק או לקלל ברחוב או בכביש.
גילוי חיבה בפומבי לא מקובלים בדובאי ובמיוחד על בני הזוג מאותו המין, למרות שלגבר ואישה מותר להחזיק ידיים בדובאי מומלץ גם מזה להימנע בתקופת הרמדאן.
על אף התרבות הפתוחה והמערבית שלנו וגם אם אנחנו לא מסכימים עם חוקים והלכי תרבות שונים, עלינו לזכור שאנחנו אורחים במדינה מוסלמית זרה ואם טסתם בתקופת הרמדאן עליכם להקפיד יתר על המידה.

מה משתנה בדובאי ואבו דאבי בזמן תקופת הרמדאן?

הרמדאן התחיל באופן רשמי מיום 13.4.21 ועד 12.5.21 – בכל שנה בדקו את התאריך מחדש וחשוב שתקראו את השינויים והכללים באיחוד האמירויות בתקופת הצום:

 • אין לאכול או לשתות במרחב הציבורי, האיסור לא מגיע רק מכיבוד המקומיים לצום הרמדאן אלא גם מהאיסור בחוק שיוביל לכנס ובמקרים קיצוניים אף לכלא.
 • ברים צפויים להיות פתוחים בשעות היום ועד חצות (עם מוזיקה רגועה), מועדונים/דאנס-ברים צפויים להיסגר.
 • אין לעשן במרחבים ציבוריים בתקופת הרמדאן, אם תרצו לעשן נרגילה תוכלו לבצע את זה במקומות הייעודיים בדובאי בערב.
 • קניונים, מרכזי הקניות והפארקים יישארו פתוחים, מתחמי האוכל באזורים אלו צפויים להישאר פתוחים ברובם יוצנעו.
  במידה והאטרקציה פתוחה בשעות היום, מתחמי האוכל בסביבת האטרקציה צפויים להיסגר עד שעות הערב.
  באיחוד האמירויות מקלים עם השנים על איסור נושא הצנעת חניות האוכל לתיירים וייתכן שבתי קפה ומתחמי מזון נוספים אינם יוצנעו.
 • החופים יישארו פתוחים ברמדאן (זכרו שישנם חופים פרטיים מוכרזים בלבד בהם ניתן להסתובב בבגד ים), מתחמי האוכל בחופים יסגרו.
  כמו כן, מסיבות החוף בדובאי יסגרו בתקופת הרמדאן, אם מסיבות החוף הם הסיבה העיקרית שבגללה אתם מגיעים לדובאי, מומלץ להזמין חופשה בתאריך אחר.
 • השעות הרגילות של האטרקציות בדובאי צפויות להשתנות ולעיתים גם המחיר בהתאם.
 • באיחוד האמירויות צפויים לאסור את המוזיקה באזורי תיירות והחופים השונים (לפחות עד לשעות הערב).
 • על אף התנועה הדלילה והאווירה הרגועה, יש לשמור על כל החוקים והכללים התקפים כל השנה ובניהם: איסור צילום אזורי ואנשי ביטחון, איסור שימוש ו/או רכישת סם וכבוד לשוטרים באם אלו עצרו אתכם לתשאול או קנס.

האם כדאי לבטל את הטיסה לדובאי בגלל הרמדאן?

במסגרת ישראלים רבים שאינם מוסלמים הטסים לדובאי ומדינות מוסלמיות נוספות בזמן הרמדאן, נרשמה התרעמות ניכרת עקב אי הידיעה כי הכללים משתנים (שחלקם נוקשים גם בימים רגילים) והפעילויות נסגרות באופן חלקי.
חלק מהישראלים דיווחו בחודש שעבר שהם שוקלים למכור את החופשה שלהם ואם צריך גם במחיר הפסד, כדי לא לטוס בתקופת הרמדאן – לפני שאתם מבטלים, חשוב להסתכל על התמונה המלאה.

על אף הביקורת הרבה, הישראלים ייהנו מאווירה ייחודית ורגועה במהלך היום בדובאי, המלונות לא יהיו עמוסים עקב ביקוש נמוך יותר במיוחד בקרב הקהל המוסלמי ועדיין יוכלו לטייל בדובאי וליהנות מגרסה מעט שונה של דובאי בתקופת הרמדאן.
בערב ובלילה של דובאי בזמן הרמדאן הרחובות והאטרקציות יתעוררו לחיים, בשעות אלו ניתן יהיה ליהנות מהשפע של דובאי.
מלבד המלונות, גם האטרקציות והקניונים בדובאי צפויים להיות בתפוסה נמוכה בהרבה מתקופה שאינה הרמדאן, לישראלים רבים זו הזדמנות פז לדלג על תורות, ליהנות מאווירה קצת יותר רגועה ולעיתים אף לשלם פחות.

ההמלצה היא לכוון מראש לתאריכים שאינם הרמדאן, על אף המחירים הגבוהים יותר ועומס המבקרים, חופשה בדובאי בשאר ימות השנה תאפשר לכם ליהנות מכלל האפשרויות של דובאי.
אם אתם רוצים לטוס לדובאי בתקופה הייחודית למוסלמים וזו התקופה היחידה הפנויה עבורכם, חופשה בדובאי בזמן הרמדאן היא עדיין מומלצת ומאפשרת לכם ליהנות מאפשרויות רבות ומתאמות בהתאם לצום במדינה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות