חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

נדל"ן דובאי – האם שווה להשקיע ולרכוש נכס?

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

נכסים מניבים בדובאי? מחפשים רכישת נכס כמו דירה, וילה או לקחת חלק בפרויקט שווה במלון מפואר? להקים פרויקט נדלן בעצמכם? כל מה שצריך לדעת על השקעות נדל"ן ליזמים ישראלים בדובאי!

אם יש לכם הון עצמי פנוי ואתם מחפשים אפיק נוח ויציב להשקעה – כדאי לשקול לרכוש נכס נדל"ן להשקעה. קניית דירה להשקעה היא דבר נפוץ יחסית בישראל. מדובר בהשקעה יציבה שמניבה בדרך כלל תשואה יפה לאורך שנים רבות. הדבר נכון במיוחד בישראל בעידן הנוכחי, מפני שבמקומות רבים בארץ מתקיימות תכניות תמ"א 38 ותכניות פינוי בינוי עירוניות. תכניות אלה גורמות לעלייה בערך הנכס, כך שניתן לקבל עבורו דמי שכירות גבוהים יותר או למכור אותו לאחר העלייה בשווי של הנכס.

אך משקיעים רבים בנדל"ן מחפשים הזדמנויות טובות להשקעה גם בחו"ל. במדינות רבות ניתן למצוא נכסים זולים יותר מאשר בישראל ולקבל עליהם תשואה אף גבוהה יותר מזו שמקבלים בארץ. הדבר מצריך יצירת קשר עם חברות שמשווקות נכסים בחו"ל וגם בדיקה עצמאית יסודית של הנכס שאותו מעוניינים לרכוש. 

לאחרונה מתחילה להיווצר הזדמנות לבצע קניית נכס בדובאי, לאור כינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות. דובאי היא העיר הגדולה ביותר במדינה זו ומהווה מרכז תיירות עולמי. מעבר לכך, מדובר בעיר עשירה מאוד שקניית נכס בה יכולה להיות משתלמת מאוד לטווח ארוך.  

השקעות בנדל"ן דובאי

מומחים בתחום ההשקעות סבורים כי על מנת שההשקעה בנדל"ן דובאי תהיה משתלמת – התשואה עליה צריכה להיות אטרקטיבית ביותר. זאת מאחר וכינון היחסים בין ישראל לאמירויות הוא טרי ביותר ועדיין קשה לנבא כמה יציב יהיה הקשר הזה לאורך זמן. בנוסף לכך, למרות שמדובר במדינה עשירה מאוד, חלו תנודות משמעותיות בשנים האחרונות במצב הכלכלי בדובאי, והעיר חוותה גם תקופות של ירידה בערך הנכסים בעיר ובמדינה. 

למרות זאת, העוצמה הכלכלית של האמירויות נשענת על תעשיית הנפט שלה. תעשייה זו עדיין רווחית ביותר וכנראה תישאר כך לאורך שנים רבות, לפחות כל עוד המשק העולמי לא עובר לשימוש באנרגיה ירוקה יותר במקום בנפט. תהליך זה צפוי לקרות רק עוד זמן רב מאוד, כאשר משבר האקלים העולמי אולי יחייב את הכלכלה הגלובלית לשנות את מקורות האנרגיה בהן היא משתמשת. 

בינתיים, החוזק הכלכלי של מדינת האמירויות צפוי להישאר ברמה גבוהה מאוד, מה שהופך את האפשרות לבצע רכישת דירה בדובאי לאופציה שנראית משתלמת. 

רכישת דירה בדובאי להשקעה

רכישת דירה בדובאי שמיועדת להשקעה יכולה להתאים לכמה סוגים של שוכרים. דובאי היא העיר הגדולה במדינה, ולמעשה מרבית התושבים של איחוד האמירויות מתגוררים באמירות הזו. לדובאי מגיעים באופן קבוע אנשי עסקים מכל העולם, שלא פעם באים לביקור ממושך ביותר. אותם אנשי עסקים מעדיפים במקרים רבים לשכור דירה לתקופה הזו ולא לשלם על לינה בבית מלון יקר (גם אם יוקרתי). אנשי עסקים אלה יכולים להרשות לעצמם לשכור דירות איכותיות ששכר הדירה בהן הוא גבוה למדי. לכן, קניית נכס בדובאי באחד מהאזורים הטובים והיוקרתיים של העיר יכולה להניב שכר דירה אטרקטיבי עבור המשקיעים. 

סוג נוסף של שוכרים פוטנציאליים בדובאי הוא עובדים זרים שמגיעים לאמירות לצורך פרויקטים מסוימים, שלעתים יכולים להימשך גם כמה שנים. שוכרים אלה מחפשים דירות לגור בהן לתקופת הפרויקט. הם יעדיפו בדרך כלל לשכור דירה באזורים פחות יוקרתיים בדובאי – אך גם שם ניתן לקבל תשואה לא רעה. 

בכל מקרה, כאשר מבצעים קניית נכס בדובאי, חשוב ללמוד קודם את השוק המקומי ולא רק להסתמך על המידע שחברות השיווק של הדירות מציגות לכם. ככל שתכירו טוב יותר את המבנה הגאוגרפי והחברתי של דובאי, ותבינו בעצמכם היכן כדאי לקנות דירה וכמה השווי האמתי שלה צריך להיות – תוכלו להשקיע בצורה חכמה יותר. 

לסיכום

בהשקעה בנדל"ן בדובאי יש הרבה רווחים פוטנציאליים וגם כמה סיכונים. אנחנו עדיין לא יודעים כמה יציב יהיה הקשר בין ישראל לאיחוד האמירויות, וכמה יציבה תהיה הכלכלה שם בעתיד. אך אם אתם חשים שאתם מבינים מספיק בתחום הנדל"ן ומאמינים בעוצמה הכלכלית של דובאי בשנים הקרובות – השקעה בנכס בדובאי יכולה להיות רווחית מאוד ואטרקטיבית עבורכם. חשוב רק לזכור לבדוק את השוק היטב לפני שמבצעים את ההשקעה, ורצוי גם לנסוע למדינה כאשר הדבר יתאפשר ולהתרשם בעצמכם מהנכס שאותו אתם מעוניינים לרכוש. 

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!