חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מושלם באיחוד האמירויות מתחיל כאן!

האם ישראלים צריכים ויזה לדובאי או אבו דאבי?

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

הסכם השלום והסדרת היחסים בין איחוד האמירויות לבין מדינת ישראל מאפשר היום לישראלים להגיע ליעד חדש שלא הכרנו קודם בשום צורה. איחוד האמירויות בכלל ודובאי ואבו דאבי בפרט הם יעדים מרתקים ומרשימים מאוד. היות וטרם הושלמו כל ההסכמים מול שתי המדינות, ישראלים אשר מעוניינים להגיע ליעד זה נדרשים בהוצאת ויזה. להלן מידע לגבי הפעולות שיש לעשות לפני הטיסה. 

חשוב לשים לב!
בשלב זה המידע מתעדכן כל הזמן, המידע כאן נכון לחודש ינואר 2021 לכן הדרך הבטוחה ביותר היא לברר מול חברת הנסיעות או חברות התעופה לגבי תהליכים חדשים שהתעדכנו. כפי שהזכרנו קודם, מדובר על הסכם חדש ותהליך ההסדרה משתנה מעת לעת. 

משרד החוץ של איחוד האמירויות הודיע בתאריך 7.12.20 על הליך כניסה חדש עבור תיירים ישראלים.
ההליך החדש כולל את הכניסה לדובאי, אבו דאבי ושאר היעדים באמירויות. עד לתאריך זה הליך הכניסה של ישראלים ליעד הסתכם בזה שחבות התעופה השונות נדרשו להעביר את שמות הנוסעים לרשויות.
החל מתאריך 7.12.20 הוחלט על תהליך הסדרת הכניסות מול ישראל וכעת נדרשים תיירים ישראלים, בעלי דרכון ישראלי, להגיש בקשה לקבלת ויזה (אשרת כניסה) . 

מהו ההליך להוצאת ויזה לדובאי ואבו דאבי

חשוב לציין כי הליך הוצאת הויזה נכון לכלל היעדים באיחוד האמירויות. הגופים המטפלים בהליך הוצאת הויזה הם חברות התעופה השונות ואליהן יש לפנות לצורך הגשת הבקשה. את הבקשה עצמה יש להגיש לחברות התעופה לא יאוחר מ 96 שעות לפני ההגעה ליעד עצמו. את בקשות התיירים מעבירות חברות התעופה לרשויות באיחוד האמירויות. יש להקפיד לקבל מחברת התעופה שמולה התנהלתם את האישור על הגשת הבקשה לפני הטיסה. חשוב גם לוודא ששמכם מופיע על האישור.

חשוב לציין שאישור הבקשה אינו מובטח לאף אחד, כמו בכל הליך בקשה. 

עלות אשרת הכניסה : 90 דולר. גם את התשלום עבור אשרת הכניסה מסדירים מול חברת התעופה. 

ישראלים בעלי דרכון זר: מורשים להיכנס לאמירויות על פי ההסכם הקיים בין איחוד האמירויות לבין מדינת המוצא של הדרכון. 

הליך קורונה

נכון לחודש נובמבר 2020 תיירים ישראלים מחוייבים לבצע בדיקת קורונה בישראל לא יאוחר מ 96 שעות לפני ההמראה. בנוסף, יש לדאוג לקבל את האישור הרפואי של הבדיקה בשפה האנגלית ולהגיע עם עותק מודפס. אישורים במייל או תמונות בנייד לא יתקבלו בשום אופן. בהגעה לאמירויות תדרשו לבצע בדיקת קורונה נוספת בשדה התעופה באמירויות ולהמתין שם לתוצאה (התוצאות מתקבלות במהירות). חשוב לציין שרק אישורים רפואיים מאת מוסד רפואי מוכר (כמו בית חולים) יתקבלו. חשוב לברר, לפני ביצוע הבדיקה בארץ, איזה מוסדות רפואיים מאושרים. לדוגמה, בדיקות שיעשו בנתב"ג לא יאושרו. 

בשלב זה, דובאי מוגדרת כיעד ירוק, לכן החוזרים לארץ מהיעד לא נדרשים לשהות בבידוד. יחד עם זאת, כדי להישאר בצד הבטוח, חשוב לרכוש לפני הנסיעה ביטוח רפואי אשר כולל קורונה. 

פרטים נוספים שכדאי לדעת לפני הטיסה לדובאי ואבו דאבי

  • משך הטיסה לדובאי הוא כ-3 שעות. נמל התעופה הבינלאומי של דובאי ממוקם כ- 4 ק"מ מדובאי ומרחק קצר מהמלונות בעיר. 
  • מומלץ להזמין חופשה של 4 עד 6 לילות לפחות לדובאי ואבו דאבי, היות וליעדים אלו יש המון מה להציע והמון מה לראות בהם, לכן כדאי שיהיה לכם זמן מספיק כדי להנות כמה שיותר. 
  • מזג האוויר בדובאי – דובאי היא מדינה חמה ! וכך גם אבו דאבי. העונה המומלצת להגיע בה היא תקופת החורף – בין אוקטובר לאפריל כאשר הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 17 ל 29 מעלות. בעונת הקיץ הטמפרטורות מטפסות ל 40 מעלות ויותר. 
  • כללי התנהגות ותרבות – באיחוד האמירויות פחות מקובל לגלות גילויי חיבה באופן פומבי, לכן הימנעו מהם גם אתם בזמן השהייה במקום. דובאי היא מדינה מוסלמית, לכן שתיית אלכוהול מותרת רק במקומות מוגדרים כגון, בתי המלון ומסעדות. גיל השתייה במדינה הוא 21. לא קיימים בתי קזינו וצריכת סמים אסורה בתכלית האיסור!  המטבע הוא דירהם (AED) . אחד דירהם שווה לשקל אחד (מקל מאוד על החישובים 
  • קוד לבוש – אומנם דובאי קרובה מאוד למדינות המערביות, אך חשוב לזכור ולכבד את כללי התרבות בה. כאשר אתם אורזים בגדים לדובאי, חשוב להימנע מלבוש חושפני. יש להקפיד אל לבוש אלגנטי / ספורט אלגנט שיכסה כתפיים וברכיים. הדבר נכון לגבי גברים ונשים כאחד. בבתי המלון קוד הלבוש מתירני יותר וניתן ללבוש פחות או יותר מה שרוצים. כמובן שבחוף הים ומועדני החוף מותר להתהלך בבגד ים. שימו לב כי ישנם ברים ומסעדות (גם במלונות) בהם קוד הלבוש הוא מחויט.
     

מאחלים לכם חופשה נעימה !

לחזור למשהו ספציפי?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על איחוד האמירויות!